Жанр віртуальних перегонів, як і будь-який інший жанр ігрової індустрії не стоїть на місці й постійно еволюціонує. Це добре видно на прикладі еволюції серії The Crew Motorfest.
Кожен розробник, створюючи новий проєкт на кожній із платформ, намагається додати до здавалося б простих та зрозумілих механік щось своє, спробувавши віднайти свою власну ідеальну формулу автоперегонів, яка зможе зацікавити максимально широку аудиторію.
Колись на початку нульових років розробники Need For Speed Underground випадково чи ні, але зуміли створити гру у яку грали буквально усі. Цю гру люблять та грають і сьогодні. Через понад 2 десятки років з моменту виходу.
Майже паралельно з іграми серії Need For Speed існувала інша, не менш відома та вподобана гравцями серія перегонів – FlatOut. В деталях – це були кардинально різні ігри з різним акцентом, але вони була іграми одного жанру – це були автоперегони. Таких серій існувало достатньо багато. Вони були різними й кожен гравець міг обрати щось для себе цікаве, адже обирати дійсно було з чого.
Огляд The Crew Motorfest українською
У моєму дитинстві був доступ до багатьох серій. Я у них грав і більш-менш розбирався. Але це було давно і певний період, впродовж, близько, 10 років я майже не грав у ігри цього жанру, спробувавши повернутись зараз, виявилось, що вони змінились і змінились кардинально.
У цьому матеріалі ми поглянемо на The Crew Motorfest від Ubisoft. Яскравого представника сучасних авто- і не тільки перегонів.
Спробуємо розібратись, що вона із себе представляє, для кого підходить найкраще та до чого варту бути готовим гравцям перед запуском гри, адже Motorfest – це далеко не просто автоперегони у звичайному розумінні цього слова.
Особливості Motorfest з геймпадом DualSense
Дата виходу The Crew Motorfest від Ubisoft – 14 вересня 2023 року. Вона стала доступною буквально на усіх актуальних платформах нашого часу від PlayStation, Xbox та, звичайно ж PC.
Уточнення про платформи я роблю не просто так, адже від того на чому ви будете грати залежить фінальне враження. Особисто я обрав версію для PlayStation 5, бо гра має підтримку вібрацій геймпада Dualsence.
Окрім цього, кожна з платформ може видати різний рівень графіки та деталізації, але про це та інші деталі поговоримо трошки згодом. Просто пам’ятайте, що усе, що Ви бачите на своїх екранах, описано на консолі та із версії для PS5.
Історія серії The Crew від Ubisoft
Motorfest – це далеко не перша гра від Ubisoft у жанрі й вже 3 гра у серії The Crew, не враховуючи одного великого DLC. Перша частина побачила світ у 2014 році й була досить не поганою онлайн орієнтованою аркадною грою. Розробники вже не вперше працюють над перегонами та мають досвід створення таких проєктів.
Трейлер Forza Horizon 2012 року
Єдиний нюанс – це те, що Motorfest – це вже не зовсім The Crew. Скоріше спроба Ubisoft заскочити на хвилю популярності або повторити успіх серії Forza Horizon у якій Turn 10 Studios та Playground Games ще у 2012 на Xbox 360 спробували створити свою власну формулу перегонів і у них, як не дивно, вийшло. І вийшло настільки добре, що на сьогодні існує уже 5 ігор цієї серії. Але повернемось власне до нашого Motorfest.
Сюжет The Crew Motorfest
Як і у згаданій вже Forza Horizon, події The Crew Motorfest крутяться навколо фестивалю, який і слугує рушійною силою гри.
Події відбуваються на третьому за розміром острові Гаваїв під назвою Оаху, куди прибуває група учасників, серед яких ми обираємо свого героя. Швиденько обравши зовнішність, одяг та переможну позу, нас відправляють на своєрідний тестовий заїзд у якому по черзі коротенько знайомимося із доступними у грі видами транспорту.
По суті, вступ – це єдина частина гри, де нас ведуть та щось показують. Надалі увесь острів та усі доступні події до наших послуг. Повна свобода дій.
Плейлисти у Motorfest
Головна складова частина Motorfest – це так звані плейлисти, яких у релізній версії доступно – 15 штук. Плейлист – це своєрідні тематики у яких скомпоновані певна категорія транспорту та події + музика, відповідно до сетингу.
Для прикладу у Vintage Garage гравець отримує доступ до вінтажних автомобілів 1950-х років. Заїзди у цьому режимі проходять під відповідну ретро-музику та, що найцікавіше, без мінімапи, щоб як у старі добрі часи.
А плейлист Made in Japan – це дуже атмосферні заїзди на японських автомобілях по нічному місту під відповідну електронну музику. Обравши цей плейлист, ловиш себе на думці, що неонова стилістика трас навіює спогади про Форсаж та Need For Speed: Carbon.
Усі плейлисти різноманітні і не занадто тривалі, зазвичай по 5-7 заїздів у кожному, тому набриднути не встигають. А якщо захочеться пройти якийсь повторно, зробити це можна у будь-який момент + дозволяється налаштувати під себе складність за бажанням.
Автопарк, усі автомобілі та режими гри The Crew Motorfest
Як і у Forza Horizon, у Motorfest доступна величезна кількість автомобілів – близько 6 сотень. Буквально на кожен заїзд гравець отримує нове авто, а завершивши увесь плейлист, отримує ще одне у нагороду.
Самі плейлисти – це виключно однокористувацькі заїзди з комп’ютерними суперниками. Окрім них доступні пару онлайн-режимів. Один з таких – це Велика гонка, розрахована по тривалості орієнтовно на 10 хвилин. Участь у ній беруть 28 гравців. Її особливість у тому, що увесь заїзд поділений на 3 частини й за одну гонку ми встигаємо прокататись на 3 різних типах авто та на 3 різних локаціях, які ще й обираються випадковим чином.
Скажу чесно, що змагатися із реальними гравцями значно складніше, ніж з комп’ютерними супротивниками. Плюс в онлайні, звичайно ж, немає можливості відмотувати час, щоб виправити якусь свою помилку, якщо випадково не вписались у поворот.
Другий онлайн режим – це Demolition Derby у якому одночасно беруть участь до 32 гравців одночасно. Якщо описувати режим максимально коротко, то це королівська битва, але з автомобілями.
Провівши декілька заїздів у цьому режимі, особисто у мене склалось враження, що поєднання королівської битви та дербі – це не найкраща суміш. Уся суть в тому, що заїзд відбувається на досить великі площі й для того, щоб когось вдарити чи знищити, потрібно його спочатку наздогнати та й просто знайти.
Увесь мій досвід гри у дербі зводився до того, що я весь час намагався когось наздогнати. Це тривало до того часу, коли в мене не влітав якийсь із супротивників, який, звичайно ж, перед тим знайшов апгрейд на силу удару, що дозволило знищити моє авто з одної, так би мовити, атаки.
Про те, що десантування авто як у цьому режимі, так і у грі взагалі виглядає досить дивно, я й не згадую, бо про це та роботу онлайн-частини гри ми поговоримо трошки згодом.
Читайте також: як часто випадають предмети у Team Fortress 2.
Керування авто та чому варто грати саме на DualSense від PS5
Розбираючи гру з автомобілями, не можна не згадати про те, як власне ці автомобілі керуються та відчуваються. І фінальне враження залежить від того на чому саме ви оберете грати.
Обравши клавіатуру, не варто очікувати чогось особливого, бо враження будуть досить пласкими, що не дивно, адже нічого нового на такому типі керування не придумаєш.
Зовсім інші враження від гри на геймпаді, де передбачені вібрації, а особливо Dualsence на PlayStation 5. Граючи на ньому відчуваєш усі поверхні та їх послідовну зміну. Рухаєтесь асфальтним покриттям – відчуття одні, а з’їхавши зі траси на ґрунтове покриття чи пісок – відчуття зовсім інші й Ви їх відчуваєте.
На початку особливо приємно від курків на які прикрутили перемикання передач. З часом це може набриднути або відвертати увагу, але запустивши гру вперше, тішишся, що знайшов щось дійсно нове.
На щастя, у грі досить гнучкі налаштування й в будь-який момент можна підкрутити під себе як керування авто, так і складність заїздів, яка за замовчування стоїть на рівні нижче середнього.
Через те, що у грі величезна кількість авто, то головним завданням розробників було зробити так, щоб різні типи авто керувались та відчувались по-різному й з цим завданням, на мою особисту думку, вони впорались.
Тюнінг у Motorfest та що із ним не так
Спірним моментом, як на мене, у Motorfest є наявність тюнінгу. До візуальних покращень питань немає, кожен може ліпити на свій автомобіль що забажає, а от технічні викликають питання, бо, погравши у гру декілька годин і пройшовши декілька плейлистів, починаєш запитувати себе, а для чого вони взагалі потрібні?
Нові комплектуючі ми отримуємо після кожного завершеного заїзду, а враховуючи те, що для кожної нової гонки нам дають нове авто, розраховане технічно якраз під конкретний заїзд, з часом просто перестаєш вдосконалювати своє, бо швидше отримаєш нове, ніж розберешся із налаштуваннями наявного.
Особисто я вдосконалював лише власний мотоцикл, бо саме на ньому катався по світу та між заїздами. У грі дуже хороша графіка, тому приємно було просто переміщуватись на двоколісному по цьому райському куточку.
Закриваючи тему тюнінгу, зазначу, що у онлайн-заїздах нам також видають транспорт за своїми характеристиками +- як в усіх, тому перемогти просто приїхавши на прокачаному авто не вийде.
Motorfest – це змагання навичок та вмінь водіїв, а не характеристик авто.
Літаки та човни у The Crew
Раз ми вже зачепили тему спірних моментів у The Crew Motorfest, закцентуємо увагу на ще одній цікавій деталі. Якщо Ви ще не грали у гру, але уважно переглядали трейлери, то могли помітити, що окрім автомобілів різного віку, класу, величини та потужності, у Motorfest наявні:
- мотоцикли,
- квадроцикли,
- літаки,
- човни.
Мото-транспорт необхідний у заїздах та плейлистах значно рідше за авто. Човни, хоч і мають окремий плейлист, здебільшого вмикаєш лише, коли хочеться урізноманітнити ігровий процес.
Схожа ситуація і з літаками, але на них цікаво літати просто досліджуючи острів та використовуючи в доповнення до фаст-тревелу. Це цікавий ігровий досвід, який дозволяє урізноманітнити ігровий процес та роздивитись місцеві красоти з висоти, але не найнеобхідніший, не першочерговий.
І ось, спираючись на усе вищесказане, спробуймо зробити висновок, що із себе представляє The Crew Motorfest від Ubisoft. Якою вона вийшла, плюси-мінуси та до чого варто бути готовим новому гравцю.
Відгук гравця та оцінки
На мою думку, The Crew Motorfest – це хороша сучасна аркадна гра, жанру перегонів. І термін аркадна варто підкреслити. Основний акцент у грі зроблений на кількість транспорту, тому якщо у Вас жанр автоперегонів асоціюється із тим, якими були ці ігри раніше, на початку нульових, запустивши Motorfest, Ви будете дуже здивовані, як усе змінилось.
Це історія не стільки про змагання та виклики для гравця, як це було раніше, коли у іграх був значно менший вибір авто і їх подачу варто було розтягнути на усю тривалість гри, скільки про автокультуру загалом.
У грі Вас чекають оригінальні тематичні івенти та розмірена подача контенту, доповнена хорошою музикою в самих івентах. Усе, що грає поза ними, можна відносити до категорії музики на фоні, яка просто є.
Наявність у грі літаків та човнів покликана розбавити перебування гравця на цьому гавайському острові і можу сказати, що ідея хоч не ідеальна, все ж, достатньо цікава, як варіант додаткового переміщення цим світом.
Саме тому на початку я сказав, що це не просто автоперегони. Наявність різних видів транспорту перетворює просто автоперегони у певну гру-комбайн, яку гравець запускає не стільки, щоб пройти усі івенти та поставити рекорд швидкості, як для того, щоб просто покататись. Погано це чи ні, вирішувати кожному гравцю індивідуально, просто варто мати на увазі.
Це сучасна гра із притаманними таким іграм плюсами та мінусами, адже у грі хороша графіка, велика кількість транспорту, масштабний відкритий острів, який хочеться досліджувати та цікаві івенти й в той же час не до кінця продуманий концепт у якому одним видам транспорту придідили значно більше уваги, ніж іншим.
Наявні невеликі проблеми з музикою, яка не завжди в тему, якщо слухати її поза івентами та ведучі, які намагаються додати до події додаткової цікавості, але своїми коментарями частіше просто відволікають.
Читайте також: Наскільки актуальний Xbox Series S в Україні – огляд консолі українською.
А ще є дзеркала у яких… не видно нічого. Це мабуть єдина технічна деталь до якої особисто я дійсно можу придертись, якщо не враховувати значну тривалість очікування супротивніків, коли хочеть позмагатись у онлайні. Часом очікування займає декілька хвилин, що не дуже добре. Хоча, запустившись, сам онлайн працює відмінно.
І, мабуть, найважливіший висновок, який я для себе зробив – це те, що Motorfest як гра, націлена на максимально широку аудиторію гравців. Тих, які вже грають у аркадні перегони, так і тих, для яких вона може стати ледь не першою сучасною грою в цьому жанрі.
Тим не менше, спробувавши The Crew Motorfest, я залишився більш ніж задоволений. Це хороша сучасна гра, варта вашої уваги і я рекомендую її для ознайомлення, якщо Вам подобаються в міру аркадні автоперегони та просто ігри у яких цікаво перебувати.
Єдине, що я раджу гравцям від себе – це грати у версію на PlayStation 5 або хоча б просто на геймпаді Dualsense, бо наявність фірмових особливих вібрацій здатна значно більше вплинути на ваші враження та дозволяє відчути вагу та потужність буквально кожного окремо-взятого транспорту.
Загалом гра отримала досить позитивні відгуки користувачів. На сайті Metacritic гра отримала 75 із 100 балів від критиків. Гравці ж оцінили гру на 7.8 балів із 10. Користувачі зазначаються, що розробники взяли усе хороше, що було у серії The Crew раніше та вдало перенесли у новий формат фестивальних перегонів.
Час проходження The Crew Motorfest
За даними сайту HowLongToBeat, проходження сюжетної частини (усіх плейлистів) The Crew Motorfest потребує близько 18 годин. Щоб пройти сюжетну частину та додаткові завдання, потрібно близько 29 годин. А для завершення усіх доступних завдань та додаткових челенджів на 100% потрібно – 43 години вільного часу ґеймера.
А що про The Crew Motorfest думаєте Ви? Свої думки та враження обов’язково залишайте у коментарях та підписуйтесь на канал, якщо раптом опинились тут вперше.
Читайте також: XDefiant від Ubisoft: огляд та найважливіше із open beta.