Ще одна важлива деталь на яку я хочу звернути Вашу увагу сьогодні у питання Series S стосується не стільки певних проєктів, як технологій та рушія на якому вони створені. Мова піде про Unreal Engine 5 або просто UE5.
Якщо поглянути на список проєктів із якими виникли труднощі на Series S, то більшість із них об’єднує один факт і це саме ігровий рушій. Він достатньо новий і став доступним широкому загалу розробників лише у 2022 році. Це дуже хороша сучасний інструмент, що дозволяє створювати величезні та максимально деталізовані реалістичні віртуальні світи.
Споглядаючи трейлери проєктів, створених на Unreal Engine 5 (UE5), складно повірити, що те, що ти бачиш – це гра. За бажання розробники із рівними руками та достатніми навичками здатні створити зображення такого рівня, який складно буде відрізнити від реальності. Але ключовий момент в усьому цьому навіть не стільки рівні руки, як саме досвід розробника.
Проблеми Immortals of Aveum на Xbox Series S
Хорошим прикладом недостатньої поки що кваліфікації у роботі із цим рушієм стала Immortals of Aveum від Ascendant Studios, де розробники ставили собі досить благородну ціль – взявши найсучасніші технології, вони намагались створити магічний яскравий та максимально деталізований світ. Але в процесі розробки щось пішло явно не за планом і на релізі гра мала просто жахливий технічний стан.
Це була одна із перши ігор на Unreal Engine версії 5.1, яка використовує ультрасучасну систему освітлення Lumen та інші нові революційні для індустрії технології.
Якщо переглянути більшість відгуків перших днів та найбільш кричущі матеріали з інтернету, може скластись враження, що проблеми виникли лише з версією гри на Series S, адже там для того, щоб гру взагалі запустити, розробникам прийшлося значно урізати графічну частину та обмежити продуктивність таким чином, що вона працює у 480p.
Цей нюанс критики та диванні аналітики сприйняли як неймовірний факт того, що Series S непотрібна та нінащо не здатна, але заглибившись у це питання глибше, виявляється, що усе зовсім не так просто.
Проблеми Immortals of Aveum на Xbox, PS5 та PC
Immortals of Aveum мала величезні технічні проблеми на релізі не лише на Series S, але й на PlayStation 5, де зависала, мала нестабільну частоту кадрів або взагалі відмовлялась запускатись, але й на PC, де окрім усього вищеописаного, для того, щоб грати у неї на високих налаштуваннях, потрібно мати в наявності комп’ютер, який коштує десятки тисяч гривень, якщо брати за приклад українського гравця.
І наявність такого у Вас вдома зовсім не гарантує, що гра буде працювати стабільно. І по факту після релізу робота над оптимізацією гри лише почалась.
Раніше ми вже робили чесний огляд Starfield на Xbox Series S | Ігри Game Pass.
Ігри із якими виникли проблеми на Series S
Таких прикладів на сьогодні вже існує достатньо багато. Це і Remnant 2, і Cyberpunk 2077, який розроблений хоч і на іншому рушії, має ті ж самі хвороби.
І Quantum Error, розробники якої самі зізнавались, що гра знаходиться в тому стані, що випускати її зарано й на оптимізацію потрібен додатковий час і. І звичайно ж, що на Series S це відчувається найбільше.
І The Lords of the Fallen 2023 року, яка не лише на Series S, але й на Series X на старті працювала настільки жахливо, що текстури промальовувались ледь не перед носом гравця. А часом гра взагалі відмовлялась працювати.
Цей список можна продовжувати й далі, але в цьому немає сенсу, бо він хоч і може злякати, зовсім не репрезентативний. Спираючись на нього, може скластись помилкове негативне враження, що усе пропало, але, повірте мені, усе не так страшно, як здається на перший погляд.
Якщо, спираючись на сказане вище, Ви вже поспішили поставити хрест на Series S, то Ви глибоко помиляєтесь, бо перераховані приклади – це скоріше виняток з правила і насправді майбутнє Series S набагато позитивніше і воно лише починається.
Огляд Xbox Series S в Україні та відгук користувача
Раніше ми вже писали про проблеми Xbox Series S: скільки продано консолей та що не так із Baldur’s Gate 3. Та на конкретних прикладах розбирали, наскільки актуальний Xbox Series S в Україні у 2023-2024 роках. До чого варто готуватись українським гравцям у майбутньому?