Консолі лінійки Series, S та X побачили світ у листопаді 2020-го і з того часу мільйони ґеймерів усього світу стали їх щасливими власниками. Microsoft не дуже полюбляє ділитись цифрами продажів, але остання відома на сьогодні цифра – це понад 21 мільйон проданих консолей.
Ця цифра включає одразу дві версії – Series S/X, адже Майкрософт не розділяє їх. Але якщо вірити відкритим даним, то продаються вони все ж по-різному. Понад 60% проданих консолей – це все ж Series S.
Чим відрізняються консолі лінійки Xbox Series?
З першого дня їх існування Microsoft дотримується стратегії, що хоч одна із них має дещо простіше залізо і, відповідно, меншу ціну – вони майже ідентичні.
Ідентичні в тому розумінні, що ігри, які на них виходять, будуть однаковими й, відповідно, здатні подарувати гравцям рівноцінний ігровий досвід, не зважаючи на те, що на Series S якісь ігри матимуть меншу роздільну здатність та кількість FPS.
Так тривало протягом декількох років. Гравці грали у доступні ігри, а користувачі, які тільки обирали собі консоль, мали такий нюанс на увазі. Заплативши менше, гравці розуміли, що й потужність консолі та простішу графіку в іграх отримають, але великі ігри будуть такими ж.
Режим спліт-скрін у Baldur’s Gate 3 на Series S
Так тривало до того моменту, доки на світ не з’явилась Baldur’s Gate 3, яка своїм виходом сколихнула не лише ігрову спільноту, але й змусила потерти розумні голови в офісах Microsoft.
Усе через те, що виявилось, що не можна просто взяти й випустити гру на Series S, трошки врізавши їй графіку. Причиною тому став режим на двох гравців, який розроблений таким чином, що під час гри у спліт-скріні гра на Вашій платформі запускається буквально двічі.
На PC та PS5 із цим проблем немає, адже їх потужність дозволяє проводити такі маніпуляції без особливих проблем. Їх потужності вистачає із запасом. А от Series S фізично не може собі такого дозволити.
Це основна причина, чому Baldur’s Gate 3 затрималась із виходом на Xbox, адже за філософією Microsoft обидві версії гри для обох консолей Series повинні бути однаковими.
Та й Larian Studios, розробники гри, теж не дуже в захваті від ідеї просто вирізати цей режим. І тут обидві сторони мають свій інтерес та вигоду. Розробники з виходом гри на Xbox отримують нову аудиторію, яка придбає їхню гру, а Microsoft – новий великий проєкт, яким зможе зацікавити нових користувачів до придбання їхньої консолі.
Здавалося б, ось хороший приклад того, що Series S проблемна, безперспективна і немає сенсу її купувати. Десь так і сприйняли цей факт користувачі, які поверхнево концентруються на проблемах не заглиблюючись у деталі. Для них така новина була навіть подарунком, адже це +1 до причин критикувати платформу, але не усе так просто.
Читайте також: коли Baldur’s Gate 3 (BG3) вийде у Xbox Game Pass?
Проблеми оптимізації Baldur’s Gate 3 на Xbox, PS5 та PC
Насправді Baldur’s Gate 3 – це одна із небагатьох ігор із якою виникли серйозні проблеми під час портування на Series S. І потужність консолі – це лише одна із причин, яких існує достатньо.
Для прикладу, що сама по собі гра є величезною та масштабною і розроблена вона в першу чергу для PC, де розробники мають значно більше простору для маневрів. Та й на своїй рідній платформі для повноцінної роботи гри на максимальних налаштуваннях потрібне досить солідне залізо, яке коштує значно більше, ніж сам Series S.
А усі інші версії цієї гри – це порти й під час їх створення вмикається досить проблемна на сьогодні тема – оптимізація. На сьогодні велика кількість проєктів виходять навіть на своїх рідних платформах погано оптимізованими та виправляється це лише з часом.
І це проблема не потужності, а індустрії загалом, коли розробники чи точніше акціонери компаній хочуть випустити гру чим швидше, витративши на її розробку чим менше коштів. Це загальна проблема сучасної ігрової індустрії.
Насправді ситуація із Baldur’s Gate 3 може стати прецедентом, після якого Microsoft все ж вирішить відійти від своєї тактики й дозволить випускати на консолях лінійки Series версії ігор, які будуть дещо відрізнятися.
Читайте також: Baldur’s Gate 3 від Larian Studios тепер доступна на Xbox Series X/S
Режим для двох гравців у Baldur’s Gate 3 українською
Найважливіше, щоб ключові функції та можливості гри залишались незмінними, а у випадку із Baldur’s Gate 3 – це взагалі унікальна ситуація, бо функція із якою виникли проблеми – додаткова.
У наш час шанс того, що хтось буде проходити гру та ще й дуже велику гру з кимось на одному екрані, через спліт-скрін, дуже й дуже мізерний. Часи змінились і люди просто грають по-іншому.
На мою думку, ситуація із Baldur’s Gate 3 на Series S не є показником, що із консоллю щось не так. Це великий та дуже рідкісний виняток з правила на який не варто орієнтуватись, обираючи для себе платформу.
Поки ситуація із цією грою вирішується виходять десятки, якщо не сотні інших проєктів, які працюють на Series S без жодних питань, але люди, чомусь, звикли звернути увагу лише на проблемах та негативі.
Яким буде майбутнє Series S в Україні?
Окрім BG3, проблемними проєктами на Series S заведено вважати й інші ігри:
- Remnant 2,
- Cyberpunk 2077,
- Quantum Error,
- Lords of the Fallen (2023).
Цей список можна продовжувати й далі, але є одна деталь, яка об’єднує майже усі проблемні проєкти на цій консолі – це ігровий рушій.
Якщо бути геть точним, то на сьогодні одна із найбільших проблем для розробників – це не технічна складова Series S, а відсутність досвіду у роботі із Unreal Engine 5, який на сьогодні ще є новим та дуже ресурсозатратним.
Читайте також: 1 рік із Xbox Series S в Україні