Наразі геймінг є трендом не тільки серед юних користувачів – комп’ютерними іграми захоплюються люди різного віку. Для одних такі баталії є цікавою формою дозвілля, інші, здобуваючи перемогу, підвищують власну самооцінку й навчаються йти до мети, а хтось займається кіберспортом професійно, перетворивши його на сенс свого життя.
Пропонований текст дасть поради щодо збільшення позитивних вражень під час таких ігрових процесів та зверне увагу на моменти безпеки геймерів.
Яке периферійне обладнання вибрати?
Рівень насолоди від гри визначається не лише успіхом та високими досягненнями її учасника, але й умовами, обставинами, за яких проходиться ця віртуальна баталія.
Ключове значення має і гаджет, який використовується як платформа, й аксесуари, що підключаються до нього.
Наприклад, щоб відчути ефект повного занурення у світ та події, які відбуваються по той бік «чорного дзеркала», слід купити навушники https://patifon.ua/catalog/naushniki-61 з багатоканальним звучанням. Аудіо, що відтворює такий девайс, масштабує звукову сцену та забезпечує її ідеальну деталізацію. У результаті гравець отримує можливість, вловлюючи кожен шелест, точно визначати місцеположення свого віртуального противника й миттєво знешкоджувати його.
Обираючи ігрову гарнітуру, віддавайте перевагу пристроям зі зручними, повітропроникними амбушюрами – вони не допустять пітливості вух гравця навіть у найгарячіші моменти турніру або в спеку.
Якщо ви граєте на ПК або консолі, важливим девайсом є монітор. На думку фахівців, варто віддавати перевагу ігровим моделям – з високою частотою розгортки та швидкістю оновлення кадрів як мінімум 100 Гц. У даному випадку динамічна картинка завжди буде плавною.
Інші важливі характеристики монітору для геймплею – зведений до мінімуму Input Lag та блискавичний відгук матриці. Таку миттєву реакцію демонструють екрани стандарту TN.
Обираючи клавіатуру, варто звертати увагу на її формат та кейкапи. Наразі популярності набули варіанти TKL, компактніші й тому зручніші від стандартних за рахунок скорочення кнопок.
Щодо перемикачів та форми клавіш, крім того, що слід орієнтуватися на взірці зі швидким відгуком, універсальних порад нема. Адже комусь до вподоби мембранні клавіші з низьким ходом, а хтось полюбляє класичну механіку з тактильним відгуком, беззвучну або навпаки, з раритетним клацанням.
Важливі аксесуари – мишка та килимок для неї. Купуючи мишу, варто оцінити ергономічність її форми, можливості сенсора, розташування елементів управління й швидкість їх спрацьовування. Врахуйте і характер підошви. Тильна поверхня має забезпечувати легеньке ковзання, а посилить ці властивості вдало дібрана ігрова поверхня.
Килимок краще обирати прогумований знизу і достатніх для вільного переміщення маніпулятора габаритів. У противному випадку цей аксесуар може підвести гравця у відповідальний момент турніру, змістившись, або сковуватиме рухи миші, позбавляючи геймера можливості грати «з розмахом».
Про тренди і не тільки
Більше шансів доставити заповзятому гравцеві радість перемог та забезпечити комфортний хід гри здатні гаджети й периферійний інструментарій, не залежно від його виду, що має такі особливості:
- брендове походження – слід придбавати оригінальні товари відомих на світовій арені виробників, не заощаджуючи на якості (найкраще для цього обирати фірмові магазини, а не випадкові торгові точки);
- добротність збирання – якщо в конструкції девайса мають місце дефекти, зокрема, люфти та скрипи, довго він служити точно не буде, бо є ненадійною «зброєю»;
- ергономічність – будь-який геймерський аксесуар повинен бути зручним, відповідати індивідуальній манері грі користувача та його анатомічним особливостям (наприклад, замала дуга навушників, як і мишка, адаптована під долоню явно не вашого розміру, успішній та комфортній грі не сприятиме);
- відповідність іміджу й образу геймера – для одних у пріоритеті аристократична лаконічність, а інші отримують драйв від користування девайсами, оформленими ефектно та яскраво – з агресивним кіберпортивним дизайном або «розумним» багатоколірним LED-підсвічуванням, що реагує на хід гри.
Наразі в моді аксесуари бездротові – вони дозволяють гравцеві пізнати справжню насолоду від свободи руху й, відповідно, отримати максимум яскравих вражень, не залежно від результату турніру.
На пік популярності виходять і девайси, що заряджаються безконтактно, завдяки підтримці новітньої технології Qi.
Ще один важливий момент – сумісність пристрою. Трендом є комп’ютерна периферія, яку можна підключати до багатьох платформ – смартфонів, ПК, ноутів, планшетів, консолей тощо.
Дещо про безпеку: рекомендації
Уникнути розчарувань навіть з найкращим обладнанням для улюбленого геймплею вам допоможе дотримання ряду правил.
- Використання складних паролів, відомих тільки власнику гаджета.
- Усвідомлення того, що комп’ютерні сесії є реальністю віртуальною.
- Встановлення й наступне своєчасне оновлення антивірусної утиліти з метою захисту від шкідливих програм.
- Застосування виключно офіційних легальних копій ігор та дотримання авторських прав.
- Обережність під час завантаження файлів або застосунків – сумнівних джерел необхідно уникати.
- Персональними даними й іншою особистою інформацією в ненадійних мережевих режимах не варто ділитися.
- Слід організовувати власний час так, щоб його вистачало не лише на ігри, а й на інші справи, зокрема, такі, що вимагають фізичної активності.
- Небезпеку становлять вірусні посилання та шкідливі портали – їх, дотримуючись правил користування інтернет-мережею, треба уникати.
- Пріоритетним для будь-якого геймера, не залежно від його кіберспортивного досвіду, має бути збереження балансу й здорового глузду, відповідальне й адекватне ставлення до свого захоплення.
- У разі виникнення проблем чи питань слід звертатися до компетентних фахівців.
Не зашкодити здоров’ю фізичному, отримуючи психологічний та емоційний позитив під час віртуальних пригод, гравцям допоможе збереження правильної постави, регулярні перерви й дотримання правил гігієни.