Серія відеоігор S.T.A.L.K.E.R. від української студії GSC Game World – це не лише хороша українська постапокаліптична ігрова серія нульових років, але й один із головних проєктів української ігрової індустрії, який став відомим на увесь світ.
У свій час “Тінь Чорнобиля” (Shadow of Chernobyl) не лише дозволила мільйонам гравців особисто відвідати Чорнобильську АЕС, але й дала початок окремому піджанру відеоігор – постапокаліптичним іграм про Зону відчуження. Без Сталкера, ймовірно, не існувало б таких проєктів, як: серія Metro, польська Chernobylite, десятків проєктів у VR та багато інших постапокаліптичних ігор. Або вони були б зовсім іншими.
У ігри серії S.T.A.L.K.E.R. грали мільйони гравців і для кожного він був своїм. Усе залежало від того, яким гравець хотів бачити світ гри: оригінальним, створеним розробниками з історією, яку вони розповідають гравцям чи у варіанті одного із сотень, якщо не тисяч модів.
У модифікаціях ґеймери оригінальну гру беруть лише за основу, а поверх створюють свій унікальний світ із власною історією та сюжетом. Модів для Сталкера існує дуже багато і це окрема велика тема для дослідження.
У цій добірці відео Ви дізнаєтесь історію оригінальної трилогії серії ігор S.T.A.L.K.E.R. від автора каналу “Таємна кімната“. Від S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, яка у 2007 році стала культурним феноменом і до Call of Pripyat, яка у 2009 році дозволила гравцям по-новому поглянути на вже знайомий світ.
Огляд S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля буквально з першого дня з моменту виходу стала культурним феноменом. Дата виходу гри: 20 березня 2007 року. Цей день можна вважати не лише днем народження серії, але й днем, який змінив життя мільйонів ґеймерів.
Дізнайтесь, чому ліцензійні ігри кращі за піратські.
Це була моя перша ліцензійна гра на PC і це в той час, коли більшість гравців (переважно юних ґеймерів) взагалі не розуміли різницю мій піратськими дисками та ліцензією. Ми просто купували те, що було для нас доступним й тішились, що мали змогу доторкнутися до цікавих проєктів та віртуальних світів. Початок нульових років в Україні – це той час, коли персональний комп’ютер переставав бути розкішшю, але все ще був вдома далеко не в усіх.
На сьогодні на сторінці гри у Steam понад 29 тисяч рецензій гравців. Більшість із яких – переважно схвальні. Це гра далеко не ідеальна, зі своїми плюсами та мінусами, але це віртуальний світ, який гравці прийняли та полюбили.
У своїх відгуках гравці зазначають, що “Тінь Чорнобиля” – це не лише просто гра, але й частина їхнього життя.
Огляд та історія S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
Дата виходу S.T.A.L.K.E.R.: Чисте Небо – 15 вересня 2008 року. Це менше ніж через рік з моменту виходу першої частини серії, але за цей час розробники із GSC Game World зуміли не лише створити цікавий сюжет, який розповідає про події, які передували подіям першої гри, але й значно підтягнути технічну частину проєкту.
Для більшості гравців Clear Sky – це графічно найкраща із трьох частин оригінальної трилогії. Розробники виправили багато технічних помилок першої гри й додали нові функції та ідеї. Зокрема, одна із цікавих – це війна угруповань, яка автономно триває увесь час, доки гравець перебуває у світі гри.
Ви можете долучитись до однієї із фракцій та допомогти їй у боротьбі ворогами або залишитися нейтральним та подорожувати світом гри у статусі сталкера одинака. Гравець сам обирає свою долю.
У момент виходу існувало декілька видань гри й одне із них – це ліцензійний диск з грою у комплекті зі збірником розповідей. Загадковий світ Зони та пригоди Стрільця настільки сподобались гравцям, що надихнули їх на створення своїх власних сюжетів у цьому постапокаліптичному сетингу. У книзі представлено декілька таких історій.
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat огляд та історія гри
Сталкер: Поклик Прип’яті – це третя та завершальна частина української серії ігор Stalker. Дата виходу гри: 2 жовтня 2009 року. Це проєкт у тому ж світі, сетингу та часовому проміжку, але й гра, яка дозволяє поглянути на знайомий світ Чорнобильська зона відчуження по-новому.
У цій частині GSC змінили масштаб історії та підхід до подачі сюжету. Тепер сюжет гри має чіткий початок та зрозуміли фінал, хоча він й досі на 100% залежить від дій та рішень гравця. Окрім цього, локації гри стали значно більшими та відкритими, що дозволяє більш сміливо назвати світ гри відкритим.
На сторінці гри у Steam гравці залишили понад 20 тисяч відгуків. Майже усі рецензії виключно схвальні (95%). Ґеймери зазначають, що технічно – це найбільш вдала гра трилогії. Саме ця частина серії стала основою для більшості найвідоміших та найкращих сучасних модів для Сталкера.
Читайте також: добірка найкращих українських інді-ігор на PC