У кожного консольного ґеймера рано чи пізно настає сумний момент, коли ґеймпад або будь-який інший аксесуар до його улюбленої платформи виходить із ладу і потрібно купувати новий.
Найпростіший та найкращий спосіб – це придбати на заміну точно такий же офіційний. Таким чином ви на 100% будете впевнені у якості й не будете мати жодних сумнівів у тому, що від нового придбання отримаєте задоволення точно такого ж рівня, як і від попереднього.
Але для багатьох ґеймерів на заваді може стати ціна офіційних продуктів, адже завжди оригінальні аксесуари та комплектуючі коштували досить багато. У цей момент у кожного середньостатистичного гравця десь глибоко в душі виникає бажання трошки заощадити й придбати копію.
На перший погляд може здатись, що у цьому немає нічого поганого, адже у попередніх поколіннях ігрових консолей багато хто користувався не оригінальними комплектуючими та аксесуарами й ніби усе було добре.
Але у наш час не усе так просто, якщо трошки зануритись у деталі. І сьогодні я хочу застерегти Вас від таких помилок. Сподіваюсь, я зможу змусити вас добре подумати перед придбанням і заощаджу вам не лише кошти, але й ваші дорогоцінні нервові клітини.
У цьому матеріалі на сайті “Таємна кімната” я розповім Вам про свій досвід користування сучасною копією геймпада, у цьому випадку для Nintendo Switch, та чому в довгостроковій перспективі, намагаючись зекономити, ви дуже сильно себе обманюєте.
Геймпад J-C Pad для Switch з AliExpress
Не так давно я став щасливим власником Nintendo Switch, завдяки якій отримав змогу не лише зануритись у прекрасні віртуальні світи у портативному форматі, але й ознайомитись із кращими ексклюзивами від компанії Нінтендо, яких на цей момент на платформі назбиралась досить солідна кількість.
Переважна більшість ігор у які я грав – це були однокористувацькі сюжетні ігри, які я проходив у портативному форматі й зрідка переходив до телевізора, де грав на джойконах із допомогою фірмового тримача.
Я граю переважно сам, тому особливої причини для того, щоб користуватися функцією Switch, яка дозволяє використовувати кожен Joy-Con, як окремий геймпад тривалий час у мене не було.
Рівно до того моменту, коли я придбав Mario Kart 8 Deluxe, у якій було б просто злочином не спробувати зіграти в компанії з кимось та ще й разом в онлайні. До цього я грав у декілька частин Mario Kart і повністю пройшов частину для Wii, яка мені дуже сподобалась, тому я добре знав, що ця гра точно не розчарує і буде варта кожної хвилини, витраченої на неї.
Але, налаштувавшись на отримання незабутніх емоцій, як тільки я обрав у меню гру для двох, швидко зрозумів, що пограти у багатокористувацький режим двом на одній консолі я не зможу.
Виявилось, що на моєму лівому Joy-Con просто не працює кнопка SL, тому я фізично не зможу увімкнути гру для двох. Інших геймпадів для Switch у наявності я не мав, тому про мультиплеєр можна було забути.
Огляд аналога Джой-Кон для Nintendo Switch: JOY-02 / Joy Pad
Згодом до моїх рук потрапила коробка із парою не дорогих геймпадів під назвою J-C Pad або JOY-02, які за описом є майже ідентичними оригінальним, лише коштують значно дешевше. Такий висновок можна було зробити за описом та інструкцією, але, як це часто буває із дешевими аналогами, на практиці усе далеко не так добре, як описують товар продавці.
Таких копій у продажі досить багато, тому Ви точно зустрічали їх десь на умовному OLX, якщо досліджували питання цін на геймпади для Switch. Перше, що викликало у мене сумніви ще до того, як я під’єднав їх до консолі – це додаткова кнопка “T”, тобто турбо.
Як дитину кінця 90-х та початку 00-х років, цей момент одразу викликав у мене багато питань. Я буквально відчув, що нічого хорошого від них чекати не варто і не помилився, але це був лише початок.
Другий підозрілий момент – це наявність кольорових діодів на кожному із Joy-Con. Вони вмикаються одразу, як тільки ви під’єднуєте їх до консолі або просто натиснете будь-яку кнопку.
Світяться вони дуже яскраво і я зовсім не розумію, для чого вони. Мабуть, виробник за аналогією з іншою сучасною периферією вирішив, що чим більше яскравих елементів, тим краще. Але у мене, як користувача, це викликає асоціації із чимось дешевим та тим, що варто обходити 10 дорогою. Якості від таких речей точно не варто очікувати.
Можливість вимкнути підсвічування є, але для цього потрібно декілька разів натиснути на T та середню кнопку стіка. Так, як у нас світяться одразу два геймпади, цю процедуру потрібно робити двічі.
Тобто, разів з 10 натиснути комбінацію T+L3 та T+R3 з надією, що якось вам вдасться натиснути їх одночасно. Мене це дуже розсмішило, але, погравши трошки у Mario Kart 8, я зрозумів, що і це ще не все і може бути гірше.
Відсутні функції геймпада J-C / JOY-02
Також додам, що тут немає IR сенсора, який є в оригінальному Джой-Коні. Звичайно, для чого він, якщо є яскраві діоди? Також немає тут і зчитувача Amibo, тому про гру, наприклад, у якусь Зельду із фігурками чи картками, можна одразу забути.
На моє велике здивування, хоча б форма у цих девайсів правильна і закріплюються на консолі вони добре. Відчувається, що пластик значно гіршої якості, ніж потрібно, але користуватись можна.
До консолі під’єднуються вони добре, Switch їх бачить і дозволяє розпочати гру. Але хвилин через 15 розпочинаються інші цікаві пригоди. Я не знаю, як там з іншими подібними копіями, але час від часу мої починають жити власним життям.
Проблеми із підключенням та підсвіткою на Switch
Проїхавши декілька кіл, навіть не кубків, у Маріо Карт, один із геймпадів почав вимикатись. Тобто, ви їдете, він на секунду втрачає сигнал і, натиснувши будь-яку кнопку, він знову починає працювати.
І все, можливо, б нічого, але під час кожного увімкнення знову вмикається підсвітка, яку потрібно вимикати окремою комбінацією кнопок, якщо вона нервує Вас так, як і мене. Але і це ще не найгірше, бо так само себе починає поводити й другий геймпад.
Тобто, ви граєте у гру, вимикається один геймпад, наприклад, лівий. Ви його швидко вмикаєте й граєте далі, через хвилину вимикається правий. Ви і його вмикаєте швидким натисканням будь-якої кнопки.
В цей момент консоль у Ваших руках світиться та блимає, як атомна бомба перед вибухом. Під’єднавши геймпади, ви граєте декілька хвилин, доки вони знову по черзі не втрачають зв’язок і так по колу до нескінченності.
На практиці це трапляється не кожного разу, час від часу, але це виглядає дуже абсурдно та смішно. Назвати такий ігровий процес приємним у мене навіть язик не повертається.
І це я ще не згадую, що кнопки, особливо верхні, які ви натискаєте, коли граєте у режимі, де кожен Джой-Кон – це окремий геймпад, натискаються в рази тугіше. Їх буквально потрібно втискати силою.
J-C/JOY-02 для N-SL: гіроскоп та вібрації у китайських Joy-Con для Switch
Ознайомившись із відгуками інших, щасливих в лапках користувачів подібної периферії, я виявив, що мені навіть трошки пощастило, бо окремі подібні девайси, окрім відсутності вже згаданих функцій, можуть не мати навіть гіроскопа.
У моїх він є, але працює значно гірше, ніж в оригінальних Джой-Конах. Точність залишає бажати кращого. Як і вібрація, яка наявна, але за відчуттями схожа на вібрацію рівня PS1.
Я дуже люблю цю платформу, але потрібно зважати, що це технології минулого. У той період еволюції технологій нічого кращого ще не існувало. Але ж не у наш час.
Загалом вібрація у цьому технологічному диві відчувається, ніби той модуль вібрації присутній там лише для кількості. Про те, щоб відчувати, як вібрація рухається по руках, як в оригіналі й мови бути не може.
Читайте також про музичний додаток від Nintendo та як грати в Minecraft у локальній мережі з кількома консолями Nintendo Switch.
Як купити та обрати хороші геймпади для Nintendo Switch
Загалом суть усього вищесказаного зводиться до декількох ключових тез. Цією розповіддю я хотів Вам наочно продемонструвати, чому не варто заощаджувати на подібних аксесуарах та комплектуючих.
Вже давно пройшов той час, коли копія була дешевшою лише через те, що вона зроблена іншим виробником і мала трошки гірші матеріали. З цим можна було змиритись десь на початку 00-х, коли різниця між оригінальним геймпадом, наприклад PS2 та копією була мінімальною.
Сьогодні кожна ігрова платформа має свої унікальні особливості, які стороннім виробникам повторити дуже складно. Вони створюють хороші аналоги, які часто навіть в чомусь кращі за оригінальні, як це робить, наприклад, Hori, яка враховує побажання користувачів і за ліцензією створює власну продукцію.
Так вона коштує на рівні з оригінальною, але в цьому випадку ви на 100% можете бути впевнені у тому, що придбаний Вами аксесуар буде служити довго і не розвалиться у руках після пари використань.
Купуючи дешеві копії, варто завжди пам’ятати, що кожні 10% зниження вартості у порівнянні з офіційною продукцією – це для Вас, як користувача – мінус у якості та навіть функціях.
На прикладі сьогоднішнього порівняння можна зрозуміти, що розглядати такий варіант, як основну пару Джой конів не можна у жодному разі, бо задоволення від гри на таких отримати не те, що складно – вони будуть Вас бісити. А нервові клітини у житті – це річ дуже важлива.
Читайте також про те, скільки було продано консолей Nintendo Switch по усьому світу.
Єдиний сценарій, при якому можна розглядати придбання подібних копій – це ситуація, коли у Вас один раз у рік збирається велика компанія і ви хочете пограти із ними разом коротку ігрову сесію. Не більше.
Якщо ж у Вас дійсно виникає потреба у придбанні нової пари геймпадів, яка повинна буде замінити основну, а коштів критично не вистачає, можна скористатись оплатою частинами або просто придбати вживані. Наприклад, на тому ж OLX, де варіантів більш ніж достатньо.
Головне у жодному разі не підтримуйте коштами виробників подібного мотлоху, бо цим ви обманюєте самі себе. У довгостроковій перспективі ні позитивних емоцій, ні тривалого терміну експлуатації очікувати від такого не варто. Просто згадайте долю усіх дешевих речей у Вас вдома.