У цій публікації Ви дізнаєтеся про маленькі українські інді ігри, які, ймовірно, не потраплять у чарти “найвідоміших” та “найпопулярніших”. Але це зовсім не означає, що ці українські ігри не варті уваги гравців.
Дуже часто українські розробники – це фанати своєї справи, які буквально палають бажанням створити свою першу гру. Переважна більшість ігор із цього списку – це саме перша спроба пера молодих розробників-новачків. На цьому етапі автори особливо потребують уваги та підтримки, що й стало причиною для створення даної публікації.
Не соромтесь залишати свої думки у коментарях та відгуки на сторінках ігор у магазині, де вони продаються. Це допоможе авторам зрозуміти, чи у правильному напрямку вони рухаються й покаже усім алгоритмам, що ці ігри варто рекомендувати новим гравцям. Представляю Вашій увазі добірку українських інді ігор, про існування яких Ви точно не знали.
- Дата виходу: 4 листопада 2022 року
- Розробник: LOMS Studio
- Ціна у Steam: 149 грн
Valand – це невеличка мінімалістична містобудівна стратегія у якій ми розвиваємо своє поселення й намагаємося захистити його від постійних нападів варварів. Для цього нам слід збирати ресурси, будувати будиночки та укріплення. А також збирати армію, яка мусить протистояти хвилям ворогів, дозволить знищувати ворожі поселення.
Ігровий процес доволі стандартний для жанру й простий: будуєш – розвиваєш – атакуєш. Важливо, щоб на початку першими двома будівлями стали лісопильня та будинок мисливця. Якщо збудувати щось інше, ви приречені на перезапуск гри, бо не буде можливості здобути ресурси на будівництво потрібної будівлі.
У Valand цікавий стиль та непогана графіка. Присутня динамічна зміна дня та ночі. Музика підібрана під сетинг гри просто прекрасно. Розібратися у правилах можна буквально за 10 хвилин.
Для будівництва поселення гравцю доступний досить великий острів. На такій площі можна збудувати навіть не одне село, але й ворогів у нас досить багато, тому все планування поселення варто продумувати з точки зору оборони.
Два моменти, які однозначно варто покращити – це оптимізація та інтелект персонажів. Valand має проблеми з оптимізацією, що змушує навіть на доволі непоганому ігровому пк зменшувати параметри, щоб гра працювала більш-менш стабільно. Це типова проблема в інді-проєктах.
Що дійсно заважає грати – це юніти, які далеко не з першого разу відправляються робити те, що ти їх просиш. Це стосується як бою, так і будівництва. Часто персонажі просто вдаряються один в одного й можуть на декілька хвилин застрягнути на місці, доки ти їх не перемістиш у примусовому порядку.
В цілому, стратегія Valand – це доволі непогана проба пера для розробників, які тільки вчаться створювати ігри й шукають себе в ігровій індустрії. Якщо Ви шукали невеличку стратегію про будівництво поселення та виживання на острові, Valand – це саме те, що Вам потрібно.
Розробникам із LOMS Studio варто виправити присутні проблеми, відшліфувати наявні механіки й тоді гра точно знайде свого гравця та фаната. Стратегій у наш час виходить не так і багато, а концепт Valand виглядає цікавим.