У цьому матеріалі поділюся із Вами підбіркою українських інді-ігор із якими я ознайомився та які, на мою особисту думку, варті уваги українських гравців та їхніх коштів. Підбірка хороших ігор за версією YouTube-каналу та блогу “Таємна кімната”.
Це в жодному разі не топ. Цікаві інді-ігри у цьому списку не мають прив’язки до дати виходу чи певної іншої категорії. Це проєкти, які я сам знайшов та з якими зміг ознайомитися (можливо, навіть пройти).
Tribal Pass (PC, Xbox)
Пригадую, що у старших класах школи дуже популярними були різні мобільні раннери. Це ігри жанру Endless runner у які можна було грати однією рукою. Основна ціль у таких іграх – добігти чим далі та назбирати чим більше балів, ухиляючись від перешкод на шляху. Думаю, однієї назви гри Subway Surfers достатньо, щоб зрозуміти про що йде мова.
Гра Tribal Pass – це теж раннер, але значно складніший за будь-які мобільні ігри цього жанру. Вона виконана у піксельному стилі й виглядає доволі просто, але грати, а тим більше пройти – це завдання значно складніше, ніж може здатися на перший погляд.
Кожен рівень у Tribal Pass – це забіг, який має чіткий початок та фініш. Наше завдання не лише дійти до закінчення рівня, але й зберегти жителів свого поселення, адже керує гравець не одним персонажем, а цілим первісним плем’ям. Мешканців потрібно годувати, збираючи їжу та оберігати від диких звірів, які дуже навіть не проти поласувати первісними людьми. Це лише частина із перешкод, які очікують гравців.
Грати у гру не складно з точки зору механік, але для проходження потрібно вчитися та продумувати тактику. Запевняю, що з першої спроби пройти її буде дуже складно. Tribal Pass доступна на у Steam на PC та на Xbox.
Field Hospital: Dr. Taylor’s Story (PC)
Гра Field Hospital – це текстовий бюрократичний детектив про складні рішення. Саме так починається опис гри на сторінці у Steam і це формулювання здатне відлякати багатьох потенційних гравців. Ніхто із нас не любить бюрократію, але у світі без неї нікуди, тому потрібно навчитися із цим працювати.
У грі ми граємо за військового лікаря, який одним своїм підписом або лише однією печаткою впливає на долі людей – солдатів. Ознайомившись із коротким досьє пацієнта, ми вирішуємо, кого можна спробувати вилікувати від поранення, а кому навіть не варто займати лікарняне ліжко. Другий варіант завжди приводить до одного результату – смерть пацієнта. У світі гри триває війна, тому на дива очікувати не варто.
Ігровий процес максимально мінімалістичний та простий. Хочеться сказати, що це квест, адже ми все робимо мишкою. Це буде не зовсім коректно, бо в іграх цього жанру потрібно постійно щось шукати та взаємодіяти із різними об’єктами. У Field Hospital нічого шукати не потрібно – усе перед нами.
Головна наша ціль у грі – це зробити вибір, хто буде жити, а хто приречений на загибель. Як і у житті, пацієнти не є завжди 100% добрими або поганими, тому потрібно заглиблюватися у їх біографії.
У нашому польовому шпиталі завжди обмаль ліжок, тому не вийде врятувати усіх “добрих”. Та й поняття “добрий” для кожного своє, тому потрібно обирати. Гра демонструє, наскільки бюрократія (банальна печатка чи підпис) можуть вплинути на долю людини. Один рух посадовця може змінити або й позбавити когось життя.
Важливий момент за який дуже хочеться похвалити розробників – це те, що усі пацієнти мають детальну біографію. Це не просто особа з ім’ям та коротким описом обставин поранення. Це людина із минулим, теперішнім та майбутнім.
Коли солдат потрапляє до лікаря, ми можемо дізнатися про його стан на теперішній момент і за бажання дізнатися деталі його життя, які допомагають нам визначитися чи варто його лікувати. Після завершення робочого дня (розділу гри) гравець отримує можливість дізнатися про те, що із ним сталося та як наше рішення вплинуло на нього у майбутньому.
Field Hospital: Dr. Taylor’s Story розрахована на неодноразове проходження, адже за перший раз ви ніяк не зможете дізнатися долі усіх пацієнтів. Гра доступна у Steam на PC і вона точно варта уваги. Це хороша та глибока українська гра про складний моральний вибір. Перше проходження займає близько однієї години. Особисто я пройшов за 70 хвилин.
No one lives under the lighthouse (PC, Xbox)
“Під маяком ніхто не живе” – це гра 2020 року у жанрі горор, виконана у стилі ретро. Ми відіграємо роль доглядача маяка, якого висаджують на віддаленому маленькому острові неподалік берегів Сполучених Штатів.
Ми повинні вмикати маяк у потрібний час й слідкувати за тим, щоб усі механізми були доглянутими та працювали. Зміна триває 7 днів і увесь цей час ми перебуватимемо на острові самі. Звучить просто, але з якоїсь причини попередній доглядач не впорався із завданням та зник. Виконавши головні обов’язки, ми будемо розбиратися, що стало причиною зникнення.
Гра No one lives under the lighthouse виконана у стилі проєктів покоління Playstation 1, але це не заважає їй бути максимально атмосферною. Особливо, якщо грати у навушниках та правильний час доби – ввечері.
Вона доволі коротка й проходиться буквально за 2 години, але весь цей ігровий час наповнений загадками, містикою та пригодами. Ідеально підходить для любителів інді-ігор та Говарда Лавкрафта. Доступна повна підтримка геймпадів. Проєкт не лінійний та має 3 різні кінцівки.
Хочу зазначити, що, не дивлячись на візуальну простоту, сюжет гри добре пропрацьований. Хоч ми й займаємось простими речами й просто виконуємо однотипні дії, історія тримає у напрузі. Завжди цікаво, що буде далі.
Якщо Вам сподобався фільм “Маяк” (The Lighthouse) 2019 року із Робертом Паттінсоном та Вільямом Дефо у головних ролях, ця гра для Вас.
No one lives under the lighthouse Director’s cut доступна на PC та Xbox. У магазині Steam гра має понад 1,200 рецензій. Відгуки переважно схвальні. Таким показником може похвалитись далеко не кожна інді-гра.
P.S
Українська ігрова індустрія активно розвивається і кожного року українські незалежні розробники створюють десятки цікавих інді-ігор. Цей список буде доповнюватися в міру того, як я буду знаходити цікаві українські ігри, варті Вашої уваги.
Читайте також на тему українських ігор:
- Добірка: найкращі українські інді ігри на пк
- Українські інді-ігри, про існування яких Ви точно не знали
Якщо Ви знаєте цікаву українську гру, яку хотіли б мені порекомендувати, пишіть про це у коментарях. Завжди можливий варіант, що я можу не знати про існування чи реліз якоїсь гри. Також залишайте свої думки та враження у коментарях.