Team Fortress 2 – це культова багатокористувацька гра на PC 2007 року від корпорації Valve. Це одна із найпопулярніших мультиплеєрних ігор нульових років, яка й до сьогодні має попит у гравців – щодня у TF2 у Steam грає в середньому по 80 000 гравців. Рекорд – це 150 000 гравців у грі одночасно.
Не зайвим буде нагадати, що в перші роки після релізу TF2 була платною і лише згодом гра перейшла на модель free-to-play. Таке рішення розробників дозволило зацікавити грою нових гравців та популяризувати сегмент умовно безкоштовних багатокористувацьких ігор (F2P) в цілому.
Одна з особливостей гри – це можливість змінювати візуальний стиль предметів, якими користується кожен із доступних для гри класів (кастомізація) не впливаючи на ігровий баланс (майже).
Для багатьох гравців Team Fortres 2 – це гра про шапки. Саме цей повсякденний аксесуар найбільше впадає в око та здатен виділити вашого персонажа серед десятків інших гравців. Предмети та скрині із яких вони випадають можна купувати на ринку спільноти у Steam або отримати за певний час, проведений у грі.
Скільки потрібно грати, щоб отримати предмет або скриню у TF2?
У Team Fortress 2 працює власна система розподілення предметів між гравцями (item drop system). Вона працює із 2010 року. Алгоритм “випадання” гарантує, що гравець отримає новий випадковий предмет за кожні 30-70 хвилин, проведених у грі. Середній інтервал складає 50 хвилин.
Система має обмеження на кількість ігрового часу протягом якого гравці отримують безкоштовні предмети. Кожного тижня унікальний гравець має лише 10 годин ігрового часу, протягом якого він отримує ігрові речі.
У 2013 році систему було вдосконалено. Тепер для того, щоб предмет було додано до інвентарю гравця у Steam, потрібно не лише провести певну кількість часу у грі, але й підтвердити отримання речі у меню гри через сповіщення.
Багато гравців хитрували та просто залишали гру увімкненою, щоб збирати предмети. Після оновлення системи так робити не вийде.
Варто зазначити, що описана вище система та алгоритм не стосуються скринь. Вони випадають гравцям за власною логікою та періодичністю.
Провівши у Team Fortress 2 декілька десятків годин, помітив, що зараз за проведений час у грі випадають лише звичайні безкоштовні речі. Продавати їх не можна. Їх можна хіба переробити на матеріали й з них створити щось нове.
Помітив це тому, що декілька років тому випадали в тому числі й предмети (одяг, зброя чи інші аксесуари), які можна було продавати на ринку спільноти. Сьогодні такі речі можна отримати лише у режимах у які пускають за платним пропуском. Тому більше не варто розглядати TF2, як гру у якій можна заробити кошти для придбання бажаної гри у Steam, продаючи предмети на ринку спільноти.
Продати можна лише скрині (футляри). Правда, на ринку їх багато, бо випадають вони кожному й у великих кількостях. Відповідно, ціна їх мінімальна – це $0,01-0,02.