Усі користувачі персональних комп’ютерів добре знають, що періодично обов’язково потрібно проводити технічне обслуговування своїх ПК. Один із важливих пунктів, який потребує особливої уваги ПК-ґеймерів – це заміна термопасти. Обслуговування домашніх комп’ютерів зазвичай проводиться вдома або у сервісних центрах, якщо юзер не володіє достатніми навичками.
Усе набагато цікавіше та складніше, коли із питанням термопасти користувачі стикаються на ігрових консолях. Далеко не усі власники ігрових консолей від PlayStation та Xbox знають, як та коли потрібно змінювати термопасту на консолях. У цьому матеріалі ви дізнаєтесь більше про тему заміни термомасти на ігрових консолях.
Термопаста/рідкий метал на PlayStation 5
Технічне обслуговування консолей 9 покоління – це тема цікава та складна. Особливо це стосується PS5, де замість традиційної та звичної для більшості користувачів термопасти розробники із Sony використали рідкий метал, який в домашніх умовах замінити досить складно.
З рідким металом у PlayStation 5 потрібно поводитись дуже обережно, щоб він випадково не розлився на плату консолі, бо це буде мати непередбачувані негативні наслідки для працездатності консолі у майбутньому.
Читайте також: Чому виникає помилка CE-108863-6 у PSN.
На PS5, як і на інших ігрових консолях не потрібно замінювати термопасту (в нашому випадку рідкий метал) кожні 1-2 роки активного користування, як це відбувається із комп’ютерним залізом. Якщо ваша консоль працює у домашніх умовах, ви протираєте з неї пил і вона має достатньо місця навколо, щоб охолоджуватись повітрям, причин для того, що лізти всередину немає.
Термопаста та термопрокладки на Xbox Series X/S
Ще цікавіша ситуація із технічним обслуговуванням консолей від Microsoft лінійки Xbox Series X та S. Замість термопасти на платах консолі знаходиться велика кількість термопрокладок, які під час розбору консолі легко пошкодити й складно поставити на місце, як вони повинні стояти й були розміщені спочатку, під час збору на заводі.
Як і з рідким металом на PS5, у консолях від Xbox також немає потреби у заміні термопрокладок кожні 1-2 роки, якщо ваша консоль працює у спокійних домашніх у мовах, коли ви просто граєте в ігри та користуєтесь базовим функціоналом.
Пам’ятайте, якщо ви придбали нову консоль із магазину, розкрутивши її, ви втратите гарантію і при реальній необхідності у ремонті ви особисто будете платити за нього. А цей процес буває досить вартісним.
Читайте також про те, чому виникає помилка 0x82d40002 на консолях Xbox.
Нижче ми проговоримо найпоширеніші ситуації, коли настає пора звертатись до сервісних центрів для справді необхідного обслуговування ваших ігрових консолей від PlayStation та Xbox.
PlayStation 5 та Xbox Series: заміна термопасти та технічне обслуговування
Спираючись на усе вищесказане, варто зрозуміти, що ігрові консолі працюють трошки за іншим принципом, ніж персональні комп’ютери. Вони також потребують уваги та технічного обслуговування, але значно рідше.
Якщо ви просто граєте на консолі в ігри, дивитесь кіно та користуєтесь іншими базовими функціями, передбаченими розробниками, немає потреби лізти всередину й самостійно пробувати щось змінити чи покращити. Цим ви лише нашкодите і можете дійсно створити причину для ремонту.
Перелік причин, які підкажуть Вам, що ваша ігрова консоль потребує додаткової уваги:
- Вентилятор (кулер) починає працювати швидше, гучніше або не вимикається взагалі.
- Консоль перегрівається. Про це скаже сповіщення на екрані, помилка або ігри почнуть самовільно вимикатись.
Коли ви починаєте помічати одну або одразу обидві причини в процесі користування – це дійсно ситуація, коли потрібно звернутись до спеціалістів. Але в жодному разі не розкручуйте консоль, якщо не маєте необхідного досвіду.
Ще декілька порад для користувачів, які лише знайомляться зі світом ігрових консолей:
- Не варто купувати продукти сторонніх виробників, які стверджують, що вони забезпечать краще охолодження вашої консолі. Величезний шанс, що це може нашкодити її працездатності. В кращому випадку такі девайси просто ні на що не вплинуть.
- Регулярно очищайте пил із консолі та ставте її у таких місцях, де буде забезпечено хороший доступ до повітря, яким і охолоджуються ігрові консолі.
- Звичайному середньостатистичному користувачу немає потреби робити додаткові дії у процесі користування.