Активні користувачі YouTube добре знають, що платформа пропонує глядачам відео на основі рекомендацій, сформованих на базі попередніх переглянутих відео. Окрім цього, платформа часто рекомендує нові відео авторів, яких ви ще не дивились, щоб зацікавити користувача і він провів більше часу на платформі.
В цей момент у рекомендації потрапляє дуже багато російських відео і це проблема із якою потрібно боротись власноруч.
YouTube не має внутрішнього функціонала та фільтрів, щоб кожен користувач міг сам відфільтрувати рекомендації за мовою чи тематикою. Алгоритм потрібно буквально “навчати”, щоб він зрозумів, що цікаво кожному конкретному користувачу.
Наявність російських відео у ваших рекомендаціях особливо гостро відчувається, коли акаунт користувача новий або ви вирішите очистити історію пошуку та перегляду. Для того, щоб не витрачати час на “навчання” алгоритму, можна скористатися stopRU – розширенням для браузерів Chrome та Firefox, яке допоможе Вам видалити російські відео із рекомендацій.
Що таке та як працює StopRU для YouTube?
Як зазначено на сайті розробників, stopRU – це дерусифікатор YouTube. Це розширення для браузера, яке допоможе Вам очистити рекомендації від російських відео. Якщо бути геть точним, то допоможе навчити алгоритм не рекомендувати вам відео від російських авторів каналі та з описом мовою окупанта.
Додаток береться за справу та фільтрує рекомендації кожного разу, коли ви відкриваєте YouTube.
Читайте також: як зробити скриншот на PlayStation 3?
Як працює stopRU для браузерів Chrome
Програма аналізує кожне відео, яке бачить користувач перед собою та аналізує кожну сторінку за мовою. StopRu відстежує наявність виключно російських (ё, ъ, ы, э) та українських (ґ, є, і, ї) літер.
Якщо у назві відео та описі присутні лише російські, але немає українських літер, відео вважається російським і програма буквально за користувача натискає кнопки та робить одну із подальших дій:
- відкриває випливаюче меню та клацає ‘Не цікавить’ (функція за замовчуванням),
- відкриває pop-up та тисне ‘Не рекомендувати канал’,
- виділяє відео, без жодних дій з боку користувача.
Наведений вище опис дій – це робота програми на головній сторінці платформи YouTube. StopRU працює й на інших сторінках, зокрема сторінці пошуку, трендів, рекомендацій та YouTube Kids. На цих сторінках російські відео затемнюються і користувач одразу розуміє, що вмикати їх не варто.
Змінити поведінку програми та підкорегувати під власні потреби можна у налаштуваннях.
Також є можливість скасувати дію stopRU, якщо ви вважаєте автоматичне виділення контенту помилковим, і переглянути загальну статистику з історією видалень. Це така собі гейміфікація полювання на російський контент у вашій стрічці рекомендацій.
Як приховати російські коментарі на YouTube?
Під час перегляду відео розширення stopRu аналізує кожен коментар та перевіряє наявність російських літер за алгоритмом, описаним вище. Якщо коментар ідентифіковано російським, він затемнюється, як і відео у результатах пошуку.
Це хороший ідентифікатор, який допоможе майже автоматично визначати користувачів із якими не варто вступати у дискусію.
Чи працює додаток stopRU на телефоні?
Переважна більшість користувачів переглядають відео з YouTube не через браузер, а у власному додатку платформи, де не можна встановлювати розширення. Тому скористатися функціоналом програми на телефоні можна лише, якщо переглядати відео через мобільну версію браузерів.
Браузерні розширення не працюють у мобільному режимі браузера Chrome. Натомість Firefox має таку можливість. Розробники вже працюють над тим, щоб адаптувати роботу свого розширення до такого формату роботи.
Де завантажити та як встановити розширення для YouTube – stopRU?
На сьогодні розширення працює у браузерах: Google Chrome та Mozilla Firefox. У обох магазинах додатком вже скористалися сотні людей. Відгуки користувачів переважно позитивні.
Також розробники уточнюються, що алгоритм програми не ідеальний та ще перебуває у розробці. Якщо ви помітили якусь помилку в роботі або маєте побажання, звертайтесь до авторів, щоб вони відреагували та змогли покращити роботу розширення.
Читайте також: як стрімити ретро ігри на YouTube та Twitch?