Метроїдванія Bloodstained: Ritual of the Night 2019 року виходу, розроблена компанією ArtPlay на чолі з продюсером легендарної Castlevania: Symphony of the Night (1997) Коджі Ігараші (Koji Igarashi), отримала повну текстову українську локалізацію на ПК. Це стало можливим завдяки старанням та наполегливості користувача із ніком sergefoxberry.
Нижче у цьому матеріалі ви дізнаєтесь, де можна завантажити та як встановити українізатор гри на Steam-версію гри, яка дозволить вам ознайомитись із пригодами Міріам у величезному готичному замку повністю українською мовою.
Українізатор Bloodstained: Ritual of the Night
Як зазначає автор, переклад гри створено на основі оригінальної англійської версії гри. Було перекладено увесь текст: субтитри, інтерфейс та навіть внутрішньоігрові графічні надписи.
Завантажити файли української локалізації можна на сторінці у спільноті гри у Steam або на сайті NexusMods. Найпростіший спосіб встановлення:
- Перемістіть завантажені файли (translateUA.pak) у теку ~mods у Steam, де знаходяться локальні файли гри. Якщо теки ~mods у вас немає, її варто створити вручну.
- Після цього можна запускати гру й обирати англійську мову (файли української локалізації заміняють оригінальну мову гру).
- Можна починати грати з українською локалізацією.
Існує інший спосіб встановлення через Mod Manager. Він дещо складніший:
- Завантажте Mod Manager із сайту NexusMods.
- Розпакуйте програму в зручну для вас директорію.
- Запустіть Mod Manager та виберіть необхідну гру: Choose game: “Bloodstained: ROTN” (за необхідності, оновіть версію програми).
- Натисніть на червону кнопку “Choose game folder” та оберіть теку з грою (1 кнопка) або exe-файл гри (2 кнопка). Приклад шляху до теки з грою: C:\SteamLibrary\steamapps\common\Bloodstained Ritual of the Night.
- Скопіюйте файли моду в директорію %тека_з_modmanager%\Games\Bloodstained\Mods.
- У Mod Manager натисніть “Mod list” і ви побачите необхідний мод у списку. Якщо його у списку немає, натисніть “Refresh mod list”.
- Активуйте модифікацію за допомогою перемикача і запустіть гру.
- У налаштуваннях оберіть англійську мову (локалізація заміняє оригінальну мову українською).
- Можна починати проходження.
Варто зазначити, що ви маєте можливість грати з українською текстовою локалізацією, але залишити оригінальні імена персонажів, назви предметів та локацій. Це дуже корисно, якщо в процесі проходження ви будете користуватись підказками з інтернету або плануєте шукати додаткову інформацію, пов’язану із ними англійською мовою.
Нагадаємо, що завдяки роботі ентузіастів фанатська українська локалізація вже доступна у таких відеоіграх: FlatOut (2004), Warhammer 40000: Dawn of War та The Settlers: Rise of an Empire.