Українська ігрова індустрія у наш час може запропонувати гравцям велику кількість цікавих проєктів буквально в усіх можливих ігрових жанрах, адже українських розробників відеоігор стає все більше.
У цьому матеріалі ви маєте можливість ознайомитись із добіркою цікавих сучасних українських інді-ігор, які вже доступні гравцям у цифрових магазинах Steam та GOG.
Це друга частина розповіді про українські комп’ютерні інді-ігри. Із попередньою добіркою можна ознайомитись за посиланням.
Fate Hunters
Перша гра у сьогоднішній нашій добірці – це картковий роуґ-лайк під назвою Fate Hunters від Tower Games. Гра стала доступною ще у 2019 році, але щось мені підказує, що більшість із читачів про її існування навіть не здогадується.
Як і у більшості представників жанру карткових ігор, на початку ми обираємо героя, який має свої унікальні характеристики, збираємо початкову колоду карток і занурюємось у напружене протистояння. У нашому випадку – це рівні вежі, на яку ми підіймаємось, долаючи все нові хвилі ворогів та босів.
Українська гра Fate Hunters має піджанр roguelike, що і робить її особливою. Переступивши поріг вежі, ти ніколи не знаєш, що на тебе чекає. Кожна битва та кожна нова хвиля ворогів – унікальні.
Підготуватись на 100% до бою гравець не зможе ніколи, тому потрібно добре вивчати характеристики карток, які вам випадають та вчитись користуватись ними у правильний момент. Але і це жодним чином не гарантує вам перемоги. Фактор випадку теж грає свою важливу роль.
У світі гри на гравця очікують: понад 150 карток зброї, навичок та предметів. Більш як 35 видів ворогів та 15 унікальних босів, перемога над якими стане для вас ще тим випробуванням, повірте мені на слово.
Я провів у цій гри близько 10 годин та зіграв декілька десятків партій. Можу стверджувати, що вона складна, але, чим більше у неї граєш та розбираєшся у деталях, тим більше хочеться грати.
Ще одним плюсом гри є не високі технічні вимоги, тому грати у неї ви зможете буквально на будь-якому ПК. Як на сучасному бюджетному, так і просто старенькому, який дістався вам у спадок від когось із родичів. Як із Windows на борту, так і Linux та Mac OS.
Якщо ви ніколи не грали у карткові ігри, але хотіли б спробувати, то Fate Hunters може стати для Вас хорошою можливістю ознайомитись із жанром. Декілька десятків годин захопливого ігрового процесу ця гра вам гарантує.
Catch & Cook: Fishing Adventure
Якщо після напружених битв із демонами та монстрами вам захочеться переміститись у якийсь чарівний світ, від якого так і віє гармонією і спокоєм, то гра Catch & Cook: Fishing Adventure від Campfire Studio – це саме те, що вам потрібно.
У цій грі ви спробуєте себе одночасно у декількох професіях. Спочатку навчитесь керувати човником та ловити рибу, а потім – готувати страви із нею у власному невеличкому ресторані.
Не дивлячись на те, що у грі досить невелика кількість механік і вона більше нагадує проєкт для мобільних чи планшетів, грати у неї на ПК з клавіатури цікаво. Я пройшов її повністю і залишився цілком задоволеним.
Ігровий процес складається із декількох етапів. Спочатку ви шукаєте місця, де водиться потрібний вам вид риби, ловите її та привозите до кухні власного ресторану.
Потім добуваєте додаткові інгредієнти, які часто можна виміняти у місцевих жителів та відправляєтесь готувати страву, яку згодом зможете продати клієнтам. За замовчуванням рецептів ви не знаєте, тому потрібно шукати уривки у скринях та методом проб та помилок намагатись щось пригодувати.
Рецептів на кожній із доступних локацій досить багато, як і видів риби, кожен із яких ловиться власним способом. Якась просто вудкою, а більш рідкісна та дорога – гарпуном чи сіткою.
Розпродавши страви клієнтам, у кінці дня ви отримуєте кошти, які можна витратити на вдосконалення човна та новий інвентар, який пришвидшить процес вилову.
За своєю структурою гра досить проста. Я пройшов її повністю буквально за 10 годин і скажу, що вона варта уваги, якщо ви шукаєте якусь маленьку та мінімалістичну гру, яка дозволить вам відірватися від буденності на декілька годин. З цим завданням вона впорається на відмінно.
Читайте також: Українські інді-ігри, про існування яких ви точно не знали.
The Escape: Together
А для усіх фанатів жанру жахів та любителів полоскотати свої нерви я раджу спробувати гру Escape: Together від Nightstuff Games.
Це невеличка українська інді-гра, у якій ми граємо роль дитини, яка залишилась вдома сама в той момент, коли там починають відбуватися різні дивні паранормальні явища. За класикою жанру батьків у дома немає і ми повинні знайти спосіб покинути помешкання за будь-яку ціну.
Гра моторошна та дуже атмосферна. Особливо зануренню сприяє наявність повної української локалізації, включно з голосами героїв, що не може не тішити.
В процесі втечі ми повинні шукати ключі та інші корисні інструменти, розгадувати загадки та ховатись від потойбічного демона, який увесь час наступає нам на п’яти та нагадує про свою присутність. Грати можна як самому, так і у компанії до 3 людей.
Кооперативний режим – це окрема історія, адже компаньйон – це не завжди допомога. Часто буває так, що він стає ще тою проблемою. Замість того, щоб допомагати розгадувати загадки та шукати корисні інструменти – потрібно слідкувати за ним, щоб він не потрапив у біду. Командна робота – це не завжди ключ до успіху. Але у будь-якому разі – це надзвичайно весело.
На сторінці Steam гра має понад 1200 відгуків, переважна більшість із яких – позитивні. Окрім цього, ціна гри складає усього – 74 гривні.
Провівши за нею декілька вечорів та зігравши декілька ігор у тому ж багатокористувацькому режимі, зазначу, що вона варта більшого. Розробники сміливо могли б підіймати ціну, бо гра дійсно – недооцінена.
Sketch Crawler
Якщо перша відеогра у сьогоднішній нашій добірці була хардкорною з акцентом на складність, то гра Sketch Crawler – це теж колекційна карткова гра, але з тою різницею, що вона максимально стимулює вашу креативність.
Головна особливість гри полягає у тому, що гравець може змінювати візуальний стиль буквально будь-якого об’єкта та предмета. Ви можете створювати як свої власні картки, надаючи їм унікальних здібностей, так і редагувати вже наявні, яких є просто сотні.
Як зазначають автори, у грі вже наявно понад 300 персонажів та стільки ж магічних карток. І, якщо ви маєте оригінальну ідею якоїсь унікальної картки персонажа, предмета, магії чи навіть стіни, ви можете створити її власними руками.
Окрім цього ви можете навіть надати новому персонажу власний голос, адже можливість озвучення також передбачена. Такої функції ви точно ще не зустрічали у жодній іншій грі.
Гра Sketch Crawler також має піджанр roguelike. Коли Ви починаєте нову гру, усі рівні процедурно генеруються із врахуванням усього, що ви створюєте власними руками, тому двох однакових проходжень у вас не буде.
До речі, не дивлячись на те, що гра є таким собі Майнкрафт у світі карткових ігор, вона має сюжет, який розповідає про Короля Мультяшок, і її можна пройти. Як зазначають розробники, на повне проходження потрібно близько 50 годин.
Гра абсолютно безплатна. За бажання ви можете купувати лише додаткові цікаві картки. Системні вимоги у неї просто смішні, тому ви зможете запустити її буквально на будь-якому пристрої, який може запускати Steam.
Я дуже раджу Вам для ознайомлення Sketch Crawler, адже це дійсно унікальний та оригінальний проєкт, із яким обов’язково варто ознайомитись навіть просто для загального розвитку.
Demon Lord Reincarnation
На останок я залишив одну із моїх улюблених сучасних інді-ігор – Demon Lord Reincarnation. Це рольова гра у якій ми беремо під своє керування загін із 4 сміливців та спускаємось у підземелля для боротьби з ордами монстрів та пошуку Демон Лорда, який є головним винуватцем усіх подій.
За історією у прадавні часи він тероризував землі Ісіґверу. Одного разу його вже вдалось перемогти та зачинити глибоко під землею. Для того, щоб він не зміг знову вибратись із в’язниці, був збудований складний підземний лабіринт на випадок, якщо він спробує вибратись на зовні.
Багато років він перебував у ув’язненні й, накопичивши сили, знову намагається поширити жах та підкорити людство. Наш загін сміливців переступає поріг заплутаного лабіринту, щоб кинути виклик злу, яке знову підіймати голову.
Читайте також: Українські інді-ігри, які точно варто придбати.
За своєю структурою Demon Lord Reincarnation – це японська рольова гра, але досить мінімалістична. Рівні героїв прокачуються автоматично, головне вийти із бою живим. Гравцю не потрібно збирати предмети та слідкувати за обладунками.
Головне завдання гравця – це вчасно повертатись до багаття, де можна полікувати героїв та найняти нових, якщо хтось все ж впав у бою.
Гра створена у ретро-стилі не лише в плані графіки, але й ігрового процесу. У вас немає мінімапи, тому підземелля ви будете досліджувати майже наосліп.
Для того, щоб хоч якось орієнтуватись у просторі, найкращий варіант – це брати блокнот чи записник і малювати рівні по клітинках, як це робили гравці в епоху зародження жанру декілька десятиліть тому.
Це гра далеко не для усіх, вона нішева, але я дуже раджу її для ознайомлення, бо це одна із найбільш атмосферних та стилістично привабливих інді-ігор у яку я грав. Вона має чудовий саундтрек та атмосферу.
Якщо вам подобаються покрокові рольові ігри у ретро-стилі по типу Wizardry, то Demon Lord Reincarnation – це саме те, що Вам потрібно.
Нові українські відеоігри
На цьому моменті я завершую другу частину розповіді про українські інді-ігри, але ще не поспішайте закривати цей матеріал. Названі сьогодні 5 ігор – це лише невеличка частинка від усіх українських проєктів із якими я ознайомився та хотів би із вами поділитись. Але чи вийде продовження цієї історії, залежить лише від Вас.
Якщо Вас цікавить тема українських інді-ігор і ви хотіли б почути про інші цікаві проєкти, залишайте свої думки та побажання у коментарях. І не забудьте поставити вподобайку. Також додавайте названі сьогодні ігри у список бажаного, щоб підтримати українських розробників.