Ні для кого не секрет, що кожен розробник хотів би створити свою власну багатокористувацьку умовну Call of Duty у яку грала б максимально широка аудиторія, що дозволяло б генерувати нову базу гравців та кошти, якщо така гра буде ще й безкоштовною.
XDefiant – це спроба Ubisoft створити свою власну сучасну популярну багатокористувацьку кросс-платформну та free-to-play арену у всесвіті ігор Ubisoft. У цьому матеріалі ми спробуємо розібратися чи має такий концепт шанси на усіх.
Перед релізом гри розробники провели публічний тест, де можна було оцінити основні механіки, загальний концепт гри, мапи й просто пограти з авторами до повноцінного виходу.
На цей тест було запрошено й мене за що я дуже дякую Ubisoft. Єдиний момент, який варто пам’ятати – це те, що усе про що сьогодні піде мова – це враження від дорелізної версії й в момент виходу гра в певних деталях може відрізнятися від того про що я Вам сьогодні розповім.
Огляд XDefiant від Ubisoft
Якщо Ви хоча б раз грали у будь-який сучасний багатокористувацький шутер-арену шість на шість гравців, мультиплеєр Call of Duty, Team Fortress 2 або український Shatterline, Ви вже на половину розумієте, що із себе представляє XDefiant.
Уся суть та найцікавіше криється у деталях, адже XDefiant – це такий собі хаб у якому в одному місці зібрали героїв з популярних ігрових франшиз від Ubisoft.
Єдина, серія якої поки що не варто очікувати у грі – це Assasins creed. Асасинів з автоматами тут немає. Принаймні, на сьогодні.
Читайте також: Велике оновлення у Shatterline – Новий епізод та PvP мапа
Режими гри XDefiant
Ігровий процес побудований на добре відомих та класичних режимах для такого типу проєктів. Усього у XDefiant доступно 5 режимів гри.
Режим Domination – це захоплення 3 точок на мапі за утримання яких нараховуються бали. Хто назбирав більше за відведений час, та команда й перемагає.
Режим Escort – супровід вантажу до певної точки. У нашому випадку – це дрон, який переносить вантаж. Або навпаки – не дозволити супротивнику довести дрон до місця. Для цього відведений певний проміжок часу.
Режим Hot shot – це режим у якому з вбитих ворогів випадають медальйони, які потрібно збирати. Чим більше вдалося зібрати таких трофеїв й не загинути – тим Ви крутіший. Це також командний режим. Окрім цього, той, хто в процесі гри назбирав найбільше медальйонів отримує певний особливий бонус, який впливає на ігровий процес.
Режим Occupy – це теж захоплення точки, але тільки однієї, яка час від часу змінює своє місце розташування. Що не звично, нам зарання демонструють у якому місці опиниться наступна зона, яку варто буде утримувати.
Останній, доступний режим – це Zone Control. Це також утримання точок, але за увесь матч їх буде не 1 чи 3, як у попередніх, а одразу 5. Лише утримувати їх потрібно по черзі.
Спочатку дві. Якщо їх захопили вороги, переміщуємось на наступну – вона одна. Якщо не втримали її, відкочуємось на крайні дві. Відповідно, якщо ми захоплюємо, то робимо це в такому ж порядку.
Фракції у XDefiant
Одна із особливостей XDefiant – це те за кого саме ми граємо. Таких команд та персонажів, Ви точно не знайдете більше ніде, бо це герої власних ігрових франшиз від Ubisoft. Всього, на сьогодні доступно 5 фракцій по 3 герої в кожній.
Список доступних фракцій у XDefiant:
- Tom Clancy’s The Division
- Ghost Recon Phantoms
- Far Cry 6
- Splinter Cell
- Watch Dogs 2.
Кожна фракція має по 4 здібності: 2 активні, одну із них ми обираємо перед початком гри, 1 пасивну та одну особливу. Окрім цього, кожна фракція має певну спеціалізацію та пов’язані з ними навички.
Для прикладу, персонажі Splinter Cell вміють усе, що пов’язане зі стелсом та виявленням ворогів. Far Cry 6 – це медики, а Watch Dogs, як не дивно, вміють у хакерство та різні технічні штуки.
Геймплей XDefiant
Відповідаючи на питання, як XDefiant грається та відчувається, зазначу, що досить жваво та легко. Легко в тому значенні, що немає якихось складних механік у яких потрібно додатково розбиратися. Запустив, обрав героя та вривайся у бій.
У грі досить високий Time to kill, тому, зустрічаючи ворога із повним запасом здоров’я, потрібно випустити у нього ледь не увесь магазин, щоб знешкодити. На фізичному рівні прямо відчуваєш, що, затиснувши кнопку пострілу, ти чекаєш, доки ворог впаде. За умови, якщо не промахуєтесь.
За моїми особистими враженнями XDefiant дещо повільніша, ніж українська Shatterline, тому її краще порівнювати все ж із Call of Duty.
Система прокачування
Як і у будь-яких сучасних онлайн-шутерах, рівні має не лише Ваш загальний профіль, але й кожна окрема одиниця зброї. Чим більший рівень, тим більше різних деталей та частин до неї відкривається.
Саму ж зброю можна кастомізувати і розбирати на частини, створюючи свій ідеальний комплект та сетап.
Система реакцій у XDefiant
Одна із цікавих деталей гри – це можливість залишати реакцію супротивнику, який Вас знешкодив. Доки триває респаун, ви можете обрати одну із 5 реакцій, яка відображається у рядку подій у верхньому куті екрану.
До слова про прокачку рівнів, щоденні завдання також передбачені.
А ще, я помітив, що підстрибують персонажі у грі якось досить низько. Таке враження, що лише на 5 сантиметрів, хоча ми й можемо спокійно вилазити на стіни та об’єкти, де це передбачено.
Також тут можна підіймати зброю ворогів, хоча це, як на мене, не дуже зрозуміла функція, бо браку набоїв у вас точно не буде. Скоріше Ви оберете нову зброю під час респауну, ніж будете підбирати чиюсь. Але це вже деталі.
Мапи у XDefiant
У даній версії було доступно по 2 мапи для кожного режиму й ось із ними виникла цікава ситуація. Вони достатньо великі, але питання в іншому. З прикладом доступних на сьогодні мап та ігрового процесу можна ознайомитись у трейлері гри.
Я поділив мапи на дві категорії:
- Відкриті, де ми бачимо небо й бігаємо по відкритій місцевості
- Закриті – це арени у приміщеннях та, для прикладу, дах будівлі, який я також відніс до закритих.
Відкриті мапи красиві, атмосферні та цікаві. У одній ми опиняємось на вулиці міста взимку, де сніг створює хорошу атмосферу. Ймовірно, що це локація зі світу Division.
У іншій ми граємо у парку розваг, де кожен павільйон чи кімната – це окрема невеличка унікальна територія, а деталі та ігрові автомати вкотре підказують, що XDefiant – це гра у власному всесвіті Ubisoft.
З такими мапами усе добре. Грати на них цікаво, на відміну від закритих локацій, які достатньо великі, але в цьому просторі часто дуже багато кімнат й вони можуть бути ледь не триповерхові. Часто ти взагалі не розумієш, звідки по тобі стріляють.
Вже не згадую, що часом 30 секунд просто бігаєш й шукаєш хоча б когось. Складається враження, що вони занадто великі, як для двох команд по 6 гравців.
Може скластися враження, що відкриті арени створювали професіонали, яких було більше й платили їм краще, а закриті віддали новачкам, тому вони одноманітні та занадто перевантажені. Як я сказав раніше, часом гравець змушений просто шукати ворогів по локації.
Можливо, це лише перше враження й на релізі та нових мапах усе буде по-іншому.
Самі ж мапи в загальному виконані у стилістиці наявних у грі франшиз. Якщо грали у якусь із них, точно знайдете багато спільного. Також можна очікувати, що якісь мапи будуть перенесені повністю або частково з інших ігор Ubisoft. Як, для прикладу, мапа із літаком із The Division.
Загальне враження від тесту XDefiant та монетизація
Публічний дорелізний тест тривав лише декілька годин і ще не варто остаточно робити висновки про нову гру від Ubisoft, хоча перше враження від XDefiant особисто у мене залишилося позитивним.
Якби раніше мені хтось сказав, що в одній грі можна поєднати всесвіти Watch Dogs, Far Cry та Splinter Cell і у це буде цікаво грати, й воно не буде контрастувати, я б не повірив.
Але, спробувавши, пересвідчився, що це можливо, хоча я ніколи й не вважав себе фанатом швидких шутерів та сучасних ігор по типу Call of Duty.
Як на мене, навіть на основі версії першого релізного дня не варто робити остаточних висновків, бо часто трапляється так, що такі онлайн-орієнтовані ігри розкриваються лише з часом, коли додається новий контент та по ходу дошліфовується велика частина ігрових механік.
Та й самі розробники у трейлерах розповідали, що контент планують додавати сезонами, як часто робиться у наш час.
Через те, що XDefiant планується як free-to-play та кросс-платформна гра, що вийде буквально на усіх актуальних сучасних платформах, важливим питанням є те, як розробники будуть монетизувати свій продукт.
Читайте також: 1 рік із Xbox Series S в Україні.
Ні для кого не секрет, що за історію ігрової індустрії жага надмірного збагачення погубила вже не одну цікаву ідею та франшизу, тому Ubisoft у цьому плані потрібно добряче постаратись та знайти баланс, щоб і проєкт був прибутковим і гравцям було цікаво грати.
А от чи вийде в Ubisoft знайти цей баланс та якою насправді вийде XDefiant ми дізнаємось у день релізу, який, як я сподіваюсь, вже не за горами.
Офіційної дати релізу XDefiant поки що не оголошено. Реліз гри планується на усіх сучасних платформах:
- PC
- PlayStation 5
- Playstation 4
- Xbox Series X/S
- Xbox One.
Єдина сучасна ігрова платформа про версію для якої нічого не відомо – це Nintendo Switch.
Читайте також: Чесний огляд Starfield на Xbox Series S | Ігри Game Pass.