Отримавши свою нову, бажану та довгоочікувану консоль від Xbox лінійки Series, незалежно від того, це буде версія S чи X, кожен український ґеймер після підключення постає перед серйозним вибором, адже потрібно визначитись із регіоном у магазині, який Ви для неї оберете.
На момент виходу цього матеріалу ще не існує окремого українського регіону із цінами у гривнях, тому кожен користувач обирає той регіон, який йому більше до вподоби.
Скільки регіонів та країн виділяє Microsoft на Xbox?
Продукція та сервіси від Xbox представлені у понад 85 країнах світу, включаючи Україну, але кожна країна тире регіон має свої певні нюанси, доступні сервіси, яких досить багато, окремі ігри та, звичайно ж, ціни у магазині. З повним списком країн, регіонів та доступністю сервісів, за бажання, Ви можете ознайомитись на сайті Xbox.
Зі свого досвіду зазначу, що зазвичай користувачі обирають той регіон, у якому найнижчі ціни або той, у якому найпростіше розібратись із процесом та схемою оплати.
У відео на українському ігровому YouTube-каналі “Таємна кімната” Ви можете ознайомитися поглядом на майбутнє Xbox Series S та іншими цікавими деталями про консоль лінійки Series в Україні.
Аргентина та Туреччина, який регіон кращий?
Зазвичай, українські ґеймери обирають регіон Туреччини або Аргентини. Особисто я маю досвід користування обома.
Туреччина була на моїй консолі одразу, тому перші пів року я користувався нею і це було досить комфортно, адже на той момент курс турецької ліри був майже один до одного з українською гривнею, тому не потрібно було робити додаткових маніпуляцій та розрахунків, щоб визначити ціну певної гри в українських гривнях.
Сьогодні ж, після того, як аргентинське песо вкотре втратило у вартості, а влада країни оголосила, що планує переходити на розрахунки в американських доларах, виникла цікава ситуація, коли ціни для нас стали максимально доступними, хоча й придбати усе по 3 гривні не вийде.
Видавці та розробники не можуть бачити, хто та звідки конкретно купував певну гру, але бачать статистику й прекрасно розуміють світові тенденції, тому коли в певному регіоні різко підскочили продажі, вони просто почали підіймати ціни.
Який регіон обрати на Xbox Series в Україні?
Відповідаючи коротко на питання, який регіон поставити на консолі, якщо Ви щойно її придбали й ще не знаєте, який Вам підійде більше, то варто обрати між Аргентиною та Туреччиною. Остаточно сказати, який із них буде для Вас особисто доступнішим та дешевшим не можу, бо це дуже індивідуальне питання.
Хоч багато інді-ігор та окремих старіших проєктів у цих регіонах коштують +- однаково не дорого, часто в межах до 100 гривень, існує велика кількість нових ігор, які навіть у цих “дешевих” регіонах коштують майже однаково або навіть дорожче, ніж та сама гра на PC у Steam чи магазині PlayStation. Фінальна цифра залежності від того, як давно вона вийшла.
Тому існує велика ймовірність, що Ви будете користуватись обома регіонами, в залежності від того, які ігри хочете грати. Але, щоб постійно не перемикатись між регіонами й не створювати підозрілу активність, я не раджу Вам кожного разу, як Ви хочете перевірити ціну та наявність певної гри у магазині, перемикати регіони. Це можна зробити іншим способом.
Як моніторити ціни у магазині Xbox та американський регіон
Сьогодні існує достатньо багато сайтів та сервісів, які допоможуть Вам не лише швидко перевірити ціну гри у певному регіоні, але й підписатись на неї, щоб отримати сповіщення, коли в магазині з’явиться знижка. Ними можна користуватися як власникам консолей Xbox, так і PlayStation і навіть Nintendo.
З часом я рекомендую придивлятись й до, здавалося б, дорогого для нас американського регіону (USA), бо він для Microsoft є одним із основних, тому бібліотека доступних ігор там найбільша.
Там також відбуваються постійні знижки та розпродажі. Якщо Ви захочете пограти у щось унікальне, для прикладу якусь із частин Silent Hill за зворотною сумісністю, то знайти її Ви зможете лише там й за ціною всього у пару доларів.
Досить часто це стосується саме ретро ігор, перевидань та колекцій, але якщо якась гра виходила у цифровому варіанті на якійсь із консолей Xbox і її немає в обраному Вами регіоні, то з великою ймовірністю в американському вона буде доступна.
Як купувати ціни у цифровому магазині Xbox?
Процес придбання ігор у цифровому магазині Xbox максимально простий та інтуїтивний. Якщо Ви хоча б один раз замовляли щось у будь-якому інтернет-магазині, не розгубитесь.
Обравши регіон, варто прив’язати картку банку. Особисто я оплачую через Mono. Окрім того, що це комфортно, у місяці, коли в банку доступний кешбек на розваги, можна отримувати невеличкий бонус, адже придбання відеоігор входить у цю категорію.
В усіх рядочках, де потрібно вводити Ваші дані, вказуємо актуальну інформацію, окрім ZIP-коду, тобто індексу. Він повинен відповідати країні регіону. Шукати щось специфічне не потрібно. Достатньо загуглити будь-який з інтернету.
Заповнивши потрібну інформацію один раз, більше немає потреби до неї повертатись. Єдине, що може відвалитись – це картка, номер якої потрібно вводити повторно, якщо змінюється регіон.
Загалом, це усе, що потрібно знати та зробити, щоб купувати ігри на Вашому Xbox Series, але є один момент, який варто мати на увазі.
Як “правильно” купувати ігри на Xbox Series?
У інтернеті існує досить багато порад, як “правильно” купувати ігри через певний регіон, але зі свого досвіду скажу, що існує глобальне правило рандому і може статись так, що, користуючись цифровим магазином Microsoft та купуючи ігри, Ви жодного разу не стикнетесь із якимись обмеженнями, тому немає потреби вивчати якісь нюанси заздалегідь, доки Ви із ними не стикнетесь.
За понад рік користування Series S я жодного разу не стикався із проблемами в процесі придбання. Купував як по одній грі, так і по 5 за раз. Як з кошика, так і прямо із магазину, тому якогось секрету чи лайфхаку Вам сьогодні не розповім.
Читайте також: проблеми Xbox Series S: скільки продано консолей та що не так із Baldur’s Gate 3?
За увесь час користування Series S у мене був лише один раз, коли мій платіж не пройшов, але я підозрюю, що це сталось через те, що того ж дня я вже купував на знижках п’ять ігор за раз, тому алгоритм чи фільтр магазину вирішив, що на цей день із мене досить. Спробувавши наступного дня, усе пройшло без проблем.
Для чого потрібні регіони на ігрових консолях та ПК?
Новим користувачам важливо зрозуміти для чого взагалі існують регіони на консолях, а корпорації створюють такі штучні обмеження перед гравцями, які свідомо готові купувати їхню продукцію.
Це тема зовсім не нова й існує не один десяток років. Раніше регіон-lock був фізичним, коли картриджі певного регіону мали іншу форму й фізично не влазили у консоль або й сама ігрова консоль на рівні заліза могла визначати приналежність картриджа чи диску до певного регіону й не запускати його.
Одна із причин – це потреба виробника у контролі, де саме продається його продукція й просте бажання отримати максимальну вигоду. Це допомагає розробникам боротися із перекупами, які купують велику кількість тих же картриджів у тому регіоні, де вони дешевші й перепродують там, де офіційна ціна гри значно вища.
Звичайно, усе не так просто й існує ще багато інших нюансів, включаючи локалізацію, але сьогодні історію не про те.
У наш час цифрових технологій, коли гравці купують переважно цифрові копії ігор, регіони – це корисна річ, адже дозволяє розробникам та видавцям встановлювати регіональні ціни й не змушувати гравців усіх країн світу купувати ігри по максимальній ціні за умовні 60-70 доларів.
В той самий час прив’язка за регіоном допомагає самим розробникам уникнути ситуації, коли гравці із заможніших країн, де ігри коштують максимальну ціну, масово встановлювати дешевший регіон й купувати ігри за пару копійок, що приводить до серйозних фінансових втрат з боку розробників.
Український регіон на Xbox та чому він важливий?
На момент виходу цього тексту окремого повноцінного українського регіону Xbox ще не існує, тому гравці можуть обирати будь-який, який їм сподобається, але це тимчасово.
У ідеальному світі усе повинно робитись за правилами й купувати в іншому, не своєму регіоні не можна та й технічно не вийде, бо для оплати треба мати картку місцевого банку, але для країн у яких ще немає власного регіону, включаючи Україну, Microsoft робить виключення й закриває на це очі.
Українці активно купують консолі й повинні мати можливість купувати ігри. Звичайно, коли є вибір, то люди обирають той регіон, де ціни нижчі, але це краще, ніж піратство і який-не-який прибуток для розробників ігор, тому, як тимчасове рішення, такий варіант є вигідним для усіх сторін.
Як тільки з’явиться окремий український регіон, усім українським гравцям варто перейти на нього, бо це:
- Власні регіональні ціни та спеціальні пропозиції,
- податки від придбання, які залишатимуться в Україні.
Також це статистика, яка є чітким сигналом для усіх. Майкрософт буде бачити, що в Україні користувачі зацікавлені у їхніх послугах та буде продовжувати впроваджувати їх для нас.
Розробники чітко побачать, що ігри в Україні купують й будуть працювати над локалізаціями своїх продуктів. Звичайно, якщо ми додаткового будемо їм нагадувати про таку необхідність.
Окрім цього, успіх однієї компанії стане прикладом для інших. На сьогодні з ігрових корпорацій лише Sony офіційно у нас представлена та виділила окремий український регіон. Якщо вийде у Microsoft із Xbox, то, можливо, й Nintendo нарешті дізнається про наше існування й не лише створить регіон, але й почне на пряму офіційно продавати свої консолі в Україні, але це вже зовсім інша велика історія.
Який регіон магазину Xbox обрати українцям?
Підсумовуючи усе вищесказане, зазначу, що поки немає українського регіону, Аргентина та Туреччина – це хороший варіант для нових власників Xbox Series, але тимчасовий.
Як тільки з’явиться український, усім варто на нього перейти, щоб Microsoft побачила, що її продукти потрібні в Україні і якщо Ви думаєте, що ваша одна консоль та одна придбана гра в місяць ні на що не впливає, то ви глибоко помиляєтеся.
Загалом, сьогодні я розповів Вам усе, що планував та думав та тему регіонів та поділився із Вами власним досвідом користування. Як бачите, нічого складного у тому, щоб розібратися із цифровим магазином немає.
Читайте також: чесний огляд Starfield на Xbox Series S | Ігри Game Pass